czwartek, 19 kwietnia 2012

Jaką ilością wody popijać tabletkę?


Niespodziewany ból głowy, brzucha sprawia, że sięgamy po tabletki. Zazwyczaj robimy to w biegu między jednym zajęciem a drugim, popijając łykiem wody. Tymczasem to ogromny błąd. Tabletkę powinniśmy popijać 250 ml wody, choć czasem trudno zmusić się do wypicia całej szklanki płynu. Nie popijamy jej mlekiem, sokiem, herbatą czy kawą, ponieważ wszystkie te napoje zawierają związki, które mogą intensyfikować bądź całkowicie znosić działanie leku. Tabletki powinny być popijane znaczną ilością czystej wody, ponieważ tylko wówczas szybko się rozpuszczą.

6 komentarzy:

 1. Teoretycznie o tym wiem ale bardzo czesto polykam tabl bez żadnego popijania :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze jakieś dwa lata temu też po prostu połykałam tabletkę... Teraz pilnuję, żeby ją dobrze popić, choćbym nie była spragniona...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze jakis rok temu pilam moze szklanke plynu na 2-3 dni teraz codziennie pije tyle ile trzeba wiec jest postep :D

   Usuń
  2. Jak nie popijam tabletek, to piję tyle, ile domaga się mój organizm. Czasem tylko 2 szklanki wody dziennie, ale ja zjadam dziennie 2 kilogramy owoców i warzyw, więc pewnie dlatego nie chce mi się pić.

   Usuń
 3. Wiedziałam, że trzeba popijać wodą, ale na opakowaniach piszą co najwyżej "popić niewielką ilością wody". Zastosuję się do rady :) Przy okazji bardzo sensowny blog :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo piszą po prostu: popić wodą. Nie piszą nic o ilości. A każdy popija tak jak mu wygodnie w danej chwili. Jak jest w pracy/szkole, to z reguły łykiem wody.

   Usuń