środa, 27 czerwca 2012

Pozytywny wpływ orzecha włoskiego na mózg


Co przypomina Wam orzech włoski? Czy tylko mi kojarzy się z mózgiem? Co ciekawe, składniki zawarte w orzechach włoskich rzeczywiście wpływają dobroczynnie na jego działanie.

To wszystko to sprawka wielonienasyconych kwasów tłuszczowych obecnych w orzechach. NNKT(niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) stymulują prawidłową pracę układu nerwowego. Warto zaznaczyć, że nasze komórki nerwowe są zbudowane w 30% przez kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Jeśli zdarza nam się popadać w stany depresyjne w związku z niekorzystną aurą, powinniśmy spożywać znaczne ilości orzechów włoskich.

Ponadto orzechy włoskie stanowią bogate źródło magnezu, którego niedobór może przyczyniać się do stanu niepokoju, rozdrażnienia.

Są także wskazane dla kobiet w ciąży i starających się o potomstwo, ponieważ dostarczają kwasu foliowego.

Ich konsumpcja może być korzystna dla osób z popękanymi kącikami ust, ponieważ orzechy włoskie to skarbnica witamin z grupy B.

Jeśli chcemy mieć ładną cerę i uniknąć niekorzystnych zmian wywołanych przez wolne rodniki, należy dostarczać organizmowi antyoksydantów. Jednym z nich jest tokoferol, czyli popularna witamina E obecna w orzechach włoskich.

Jest to wprawdzie dość kaloryczna przekąska, ale pozostawia uczucie sytości, dzięki czemu nie odczuwamy potrzeby sięgania po kolejny posiłek. Ponadto orzechy zawierają błonnik, który usprawnia pracę przewodu pokarmowego.

PS A jakie są Wasze ulubione orzechy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz