piątek, 14 września 2012

Rzodkiewka sprzymierzeńcem w walce o zdrową skórę


Rzodkiewka to kuzynka kalafiora, brukselki, brokuła i kapusty. Wszystkie wymienione warzywa należą do rodziny krzyżowych, charakteryzującej się obecnością związków siarki, które redukują ryzyko rozwoju niektórych postaci raka.

Jeśli chcielibyśmy wspomóc wytwarzanie kolagenu, stanowiącego tworzywo skóry, tkanki kostnej, tkanki chrzęstnej, zębów, dziąseł, powinniśmy sięgać po pokarmy bogate w witaminę C. Kwas askorbinowy (wit. C) przyśpiesza gojenie się ran i zadrapań. Rzodkiewka jest doskonałym źródłem tej niezwykle cennej witaminy.

Osoby będące na diecie starają się ograniczać ilość spożywanych tłuszczów. Rzodkiewka spełnia to kryterium. Aczkolwiek nie powinniśmy zapominać o umiarze. Nadmiar związków siarki to spore obciążenie dla naszej wątroby.

Mówiąc o rzodkiewce, zazwyczaj mamy przed oczami czerwone lub czerwono-białe warzywo. Tymczasem znane są również białe i czarne odmiany tego warzywa.

Jeśli uskarżamy się na zatrzymywanie wody w organizmie, to najczęściej sięgamy po środki moczopędne. Tymczasem takie same właściwości wykazuje rzodkiewka.

PS Jaką odmianę rzodkiewki preferujecie?

karminowe.usta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz