środa, 23 maja 2012

Ciekawostki związane z grupą krwi


Dzisiejszą notkę należy potraktować z przymrużeniem oka. Dotarłam do paru ciekawostek związanych z grupą krwi.


Grupa 0
Jest to grupa najstarsza, w związku z tym bywa też określana mianem grupy myśliwego. Przypuszcza się, iż pochodzi ona od ludności nordyckiej. Osoby z grupą 0 są uważane za władcze, odporne, introwertyczne. Doskonale nadają się na stanowiska kierownicze. To najlepsi szefowie, menedżerowie. Kobiety z grupą 0 są wysokie, szczupłe, mogą się pochwalić dobrą przemianą materii i jasną cerą. Często cierpią na problemy z tarczycą. Powinny konsumować mięso, a unikać kokosów.

Grupa A
Osoby te uchodzą za choleryków. Jest to grupa wegetarian. Osoby z grupą A uważa się za najbardziej podatne na rozwój chorób nowotworowych. Powinny unikać potraw mięsnych.

Grupa B
Osoby takie uchodzą za poddane, introwertyczne, wszystkożerne. Posiadacze grupy B są najbardziej uodpornieni na choroby nowotworowe, ale często zapadają na choroby o nieznanej etiologii.

Grupa AB
Jest to grupa, najmniej poznana i najrzadziej występująca w Europie. Wywodzi się z Azji. Osoby z grupą AB powinny wyeliminować ze swojej diety wiele potraw, w tym mięsnych, zawierających rzodkiewki, ketchup.

PS Czy opis Waszej grupy krwi odzwierciedla rzeczywistość? W moim przypadku zgadza się wszystko, poza mięsem. Niby powinnam się odżywiać głównie pokarmem zwierzęcym, a od lat jestem wegetarianką i mój organizm świetnie sobie z tym radzi. Ale opis charakteru i wyglądu osób z grupą 0 idealnie do mnie pasuje. Jednakże do tego typu informacji należy podchodzić z dystansem, ponieważ nie zostały one poparte rzetelnymi badaniami naukowymi. Przypomina to bardziej horoskop, zawsze jakiś jego fragment pasuje do danej osoby.

2 komentarze:

  1. Ja mam AB i bez mieska ani rusz :D, ketchup uwielbiam :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja bez ketchupu sobie życia nie wyobrażam:P Wiem, że to niekoniecznie zdrowe, ale zużywam jedno opakowanie ketchupu w kilka dni:P

      Usuń